Masz pytania? Zadzwoń do nas! (+48) 531 924 640

Żarówka WiFi – nowoczesne żarówki sterowane smartfonem

Technologia coraz intensywniej wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Nie da się ukryć, że dzięki nowym rozwiązaniom zyskujemy wiele możliwości, a korzystanie z nich powoli staje się dla nas naturalne. Dzięki smartfonom mamy dostęp do informacji z całego świata oraz…zacisza własnego domu? W dzisiejszym artykule napiszemy trochę o inteligentnych żarówkach sterowanych z poziomu telefonu. Jeśli interesuje cię temat nowoczesnego podejścia do oświetlenia, zapraszamy do lektury!

Żarówka WiFi – nowoczesne żarówki sterowane smartfonem

Czym jest inteligentna żarówka?

Inteligentna żarówka to nic innego jak klasyczne oświetlenie LED w nieco bardziej zaawansowanej formie. Podobnie jak klasyczna żarówka może być ona włączana i wyłączna z poziomu przełącznika na ścianie, jednak gdy tylko zajdzie taka potrzeba jej funkcjonowaniem możemy także sterować ze zwykłego smartfona. Kiedy nie mamy dostępu do fizycznego przycisku, lub gdy po prostu nie ma nas w domu, światło może samo zapalić się i gasić dzięki specjalnej aplikacji. 

Inteligentna żarówka LED – oszczędne światło do domu 

Czy inteligenta żarówka zużywa więcej prądu niż klasyczna żarówka LED? Wiadomo już nie od dziś, że technologia LED bardzo pozytywnie wpływa na nasze rachunki za prąd. Koszt świecenia takiej żarówki jest nawet siedem razy mniejszy od klasycznego, konwencjonalnego oświetlenia. Aby porównać koszt korzystania z technologii smart oraz zwykłej żarówki led najpierw musimy ustalić ile prądu pobiera każda z takich żarówek:

  • żarówka LED – 225W na dobę
  • żarówka Smart – 225W na dobę

Uśredniając przyjmijmy, że koszt jednej kWh to około 1 zł. 1kWh=1000W

  • dobowy koszt świecenia żarówki LED 5W– około 12gr
  • dobowy koszt świecenia żarówki Smart 5W– około 12gr

Dla porównania koszt świecenia tradycyjnej żarówki zużywającej około 2400W na dobę to około 2,40 zł

Jak widać lampa Smart w trakcie działania pobiera dokładnie tyle samo mocy co zwykła żarówka LED, jednak różnica pojawia się gdy wyłączymy światło. Kiedy żarówka smart pozostaje w trybie czuwania, i nie wyłączymy jej z poziomu fizycznego przełącznika ściennego pobiera ona około 0,5W, co przekłada się na koszt około jednego grosza dziennie. Można zatem łatwo wywnioskować, że żarówka smart jest tak samo energooszczędna jak klasyczny LED!

Co daje żarówka smart? Funkcje inteligentnej żarówki

Żarówki smart to zdecydowanie więcej niż jedynie kontrolowanie światła za pomocą smartfona!  Do najważniejszych funkcji należą:

  • możliwość sterowania światłem z każdego miejsca z dostępem do internetu – to znaczy, że możesz włączyć lub wyłączyć światło w domu będąc nawet po drugiej stronie globu
  •  sterowanie jasnością, nasyceniem oraz kolorem oświetlenia – płynnie zaciemniaj lub rozjaśniaj światło, baw się barwami i zmieniaj klimat danego pomieszczenia 
  • ustawianie harmonogramu – programuj światło tak by samo włączało się i wyłączało w danych godzinach 
  • zarządzanie wieloma urządzeniami – grupowanie żarówek w pomieszczeniach tak by kontrolować kilka na raz 

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na nasze wpisy na blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl